DODAJ OPINIĘ

Stomatologia Rodzinna

ul. Kondratowicza 18 lok.408 (PARTER)

03-285 Warszawa (Targówek)

 

REZERWACJE WIZYT

tel. 22 301 02 62

 

GODZINY PRZYJĘĆ

 poniedziałek    08:30 - 19:00
 wtorek        08:30 - 19:00
 środa      08:30 - 19:00
 czwartek   08:30 - 19:00
 piątek     08:30 - 14:30
 sobota            zamknięte

 

Stomatologia Rodzinna Google+ 

 

Facebook.com/stomatologiarodzinna

 

We speak English

 

Ortodoncja

Ortodoncja - jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się w każdym wieku z powodów profilaktycznych jak i estetycznych.

Aparaty stałe - składają się z zamków i pierścieni, które przyklejane są specjalnym klejem do zębów. Do nich umocowany jest specjalny drut, który jest źródłem siły przesuwającej zęby. Leczenie aparatem stałym trawa około 2 lat (czas leczenia może być skrócony bądź wydłużony w zależności od wady zgryzu). Po okresie leczenia ważna jest również faza retencyjna, która ma na celu podtrzymanie efektów leczenia ortodontycznego. Pacjent dostaje specjalne płytki akrylowe (wyjmowane), które musi nosić jak najdłużej (nawet 12/h na dobę ) lub lekarz ortodonta przykleja na stałe od wewnętrznej strony zębów specjalny drut retencyjny.

Aparaty ruchome (zdejmowane) - zalecane główne dla dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty są wykonywane z akrylu w różnych kolorach. Czas trwania leczenia zależy od wady zgryzu pacjenta.

Clear Aligner - jest to najnowsza metoda leczenia ortodontycznego. Są to przezroczyste nakładki, które mają na celu wyprostować zęby bez noszenia aparatu stałego, czy ruchomego. Pacjent co 3-4 tygodnie dostaje 3 nowe nakładki o różnej grubości, które musi nosić po kolei przez tydzień. Nakładki powinno się nosić nawet 20 godzin na dobę w celu uzyskania szybkiego efektu.

 

 MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ