DODAJ OPINIĘ

Stomatologia Rodzinna

ul. Kondratowicza 18 lok.408 (PARTER)

03-285 Warszawa (Targówek)

 

REZERWACJE WIZYT

tel. 22 301 02 62

 

GODZINY PRZYJĘĆ

 poniedziałek    08:30 - 19:00
 wtorek        08:30 - 19:00
 środa      08:30 - 19:00
 czwartek   08:30 - 19:00
 piątek     08:30 - 14:30
 sobota            zamknięte

 

Stomatologia Rodzinna Google+ 

 

Facebook.com/stomatologiarodzinna

 

We speak English

 

Profilaktyka dorosłych i dzieci

Profilaktyka - to profesjonalne zabiegi higieniczne.Regularne usuwanie kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej pozwala na uniknięcie wielu chorób przyzębia i próchnicy.

Zabiegi profilaktyczne

Scaling ultradźwiękowy - jest to zabieg profilaktyczno - leczniczy polegający na usuwaniu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego). Kamień nazębny uszkadza dziąsła powodując ich obniżanie i odsłanianie szyjek zębowych.

Piaskowanie - jest to zabieg polegający na usuwaniu osadu i przebarwień szkliwa pochodzącego z barwiących substancji tj.: kawa, herbata, czy papierosy.

Fluoryzacja ( lakierowanie )- jest to zabieg polegający na wzmocnieniu szkliwa zębów oraz zwiększeniu odporności na próchnicę specjalnymi preparatami o wysokiej zawartości fluoru.

Lakowanie - jest to zabieg profilaktyczno-leczniczy dedykowany dla dzieci.Od razu po wyrżnięciu zębów stałych przedtrzonowych i trzonowych bruzdy zębów uszczelnia się specjalnymi preparatami (lakami szczelinowymi) , aby zabezpieczyć przed rozwojem próchnicy.

Wizyta adaptacyjna - polega na zapoznaniu się dziecka z gabinetem stomatologicznym i personelem medycznym. Lekarz w trakcie wizyty pokazuje dziecku fotel oraz narzędzia stomatologiczne objaśniając do czego służą. Można również na takiej wizycie wykonać proste zabiegi profilaktyczno-lecznicze tj. lakierowanie, czy lakowanie.Po każdej wizycie "mały" pacjent otrzymuje naklejkę lub inny upominek za dzielność i zachęcenie dziecka do ponownego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

 

 MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ